فروش موفق
۲۲ اسفند
بروزرسانی در: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶
بازدیدها: 369

۴ اصل برای فروش موفق

اگر شامل افرادی بوده اید که تا کنون کسب و کاری راه اندازی کرده اید ولی با مقوله ی فروش و اهمیت آن آشنا نبودید به شدت دوران سختی را گذراندید.

فروش موفق ؛ در دنیای تجارت تقریبا هر فرد موفقی ابتدا فروشنده بوده است اما چرا فروش چنان نقش مهمی را در کسب و کار و زندگی دارد؟

نقش فروش در زندگی روزمره

فراگیری مهارت فروش نتنها برای کسب و کار مفید است بلکه چیزی است که شما هر روز از آن استفاده میکنید؛ برای مثال زمانی که برای اولین بار با فردی وارد آشنایی میشوید در واقع در حال فروش و مبادله شخصیت خود هستید که آِیا میتوانید نظرتان را با پذیرش جمع مبادله کنید؟

بدین سان ما همه جا در حال فروش هستیم،بعضی مواقع پول را بامحصول یا خدمات و بعضی مواقع خودمان را با پذیرش طرف مقابل

اما بحث اصلی ما در این مقوله ی فروش موفق یادگیری فروش تجاری است که ۴ اصل اولیه همراه با تکنیک های مختلف آن را می آموزید:

اولین اصل

فروش سرد:

مردم از فروشنده هایی که سرزده وارد میشوند و میخواهند محصول خود را بفروشند متنفرند،حتی اگر پیشنهاد خوبی برای معامله داشته باشید. آنها مشکوک میشوند،در واقع دوست دارند با کسانی معامله کنند که آنها را میشناسند

اولین گام فروش قرار ملاقات است

در جلسه اول باید رابطه ی دوستی برقرار کنید،چراکه مردم دوست ندارند با فروشنده ها وارد صحبت شوند

اما اگر مجبور شدید سرزده محصولی را بفروشید باید چکار کنید؟

برای این منظور سه تکنیک به شرح زیر وجود دارد:

تکنیک یک – بازاریابی اجاره ای

شما باید اطلاعاتی را به مشتری بدهید که به آن نیاز دارد؛در غیر این صورت به چشم یک فرد پرحرف دیده خواهید شد

اما چگونه نیاز مشتری را بفهمیم؟

در عوض پرسش هایی مانند:

به چه اطلاعاتی نیاز دارد؟

چه نیاز واقعی در کسب و کارش مشاهده میشود؟

محصول مورد نظرش باید چور باشد؟

و …

شما با پرسیدن هر سوال علاوه بر اینکه کنجکاوی مشتری را محک میزنید، اطلاعاتی را که احساس میکنید برایش جذاب هست به او بازگو میکنید.

معمولا فروشنده ها هنگام صحبت با مشتری شروع میکنند به لیست کردن ویژگی های محصولشان و… که بعد با یک کلمه ی نه ممنون از طرف مشتری صحبتشان را تمام میکنند

تکنیک شماره سه – کمک گرفتن از رسانه ها

زمان ارایه اطلاعات به مشتری بهتر است برای قانع کردن او از رسانه های پشتیبانتان کمک بگیرید، برای مثال اگر در شبکه های اجتماعی صفحه ای دارید و یا تبلیغاتی چاپ کردید، به او نشان دهید،کاری کنید که مشتری بفهمد اولین کسی نیست که قرار است محصول یا خدمات شما را امتحان کند.

بیشتر بخوانید:  حسابداران ثروتمند : تکنیک های یک فروشنده خوب

دومین اصل

شروع فروش قبل ازاستارت کسب و کارتان

فروش موفق

فروش موفق

اگر کاری را شروع کردید و بعد به دنبال مشتری گشتید برابر است با شکست تضمینی!

نکته دیگر در فروش موفق این است که از ابتدا برنامه ریزی کنید، یکی از آنها مشخص کردن مشتریتان است. کسی که قرار است محصول شما را بخرد چه ویژگی باید داشته باشد؟

آنرا به صورت یک شخص فرضی مشخص کنید و بعد برای یافتن آن مشتری ها جاهایی رابگردید   بدنبال او بگردید که احتمال بودن در انجا را داشته باشد.

شما باید قبل از شروع  کسب و کارتان محصولتان را به فروش برسانید؛ حتی اگر شده با دریافت بیعانه‌ای از طرف مشتری و تحویل آن در روز بازگشایی، آیا چنین استقبالی از محصولتان میشود؟

اگر چند نفر فقط با تصویر محصولتان یا گفته شما جذب نشدند احتمالا تبلیغات  بعد از تولید و راه اندازی هم به درد شما نمیخورد

 

سومین اصل

فروش به معنی تایید شدنتان از طرف مشتری

اگر میخواهید بدانید که آیا بعد از تولید محصول شما فروخته میشود یا نه، بهترین راه حل پیدا کردن یک مشتری همراه با کیف پر از پول است ! تنها زمانی که مشتری محصول شما را بخرد یعنی زدن مهر تایید به محصول شما.

ایجاد تقاضا در مشتری قبل از فروش محصول نکته ای مهم است که باید به آن توجه کنید

 

اگر میخواهید محصولی تولید کنید بهتر است ابتدا نمونه اولیه آنرا ساخته و نزد مشتری ببرید ، و اگر مشتری حاضرشد آنرا خریداری کند و پول آنرا پرداخت کند شروع کنید به تولید ؛ اگر نه بهتر است دست نگه دارید و دلیل عدم خرید مشتری را بپرسید.

بیشتر بخوانید:  از چوپانی تا اختراع قلب مصنوعی- زندگینامه پروفسور توفیق موسیوند

اصل شماره چهار

یا هفرنک یا هیچی !

هفرنک در فروش یعنی : همیشه فروش رو نهایی کن

نخریدن محصول شما یعنی عدم تایید آن.حال شما هرچقدر از مشتری تعریف بشنوید دیگر مهم نیست

فروش مانند کد صفر و یک است؛ یا فروش میرود یا نهو چیزی بین این دو نیست،پس زمانی که رابطه دوستی ایجاد کردید ، باید هفرنک کنید !
وباید یاد بگیرید چطور پول را از مشتری بگیرید

محصول را واقعا بفروشید؛
ما نمیخواهیم بجای فروختن محصول ، امید از مشتری بخریم.

فروش نهایی نیازمند برنامه ریزی است و از ابتدا باید بدانید از کجا باید شروع کنید و برای گرفتن مهر تایید مشتری آن را به چه مسیری هدایت کنید . برای این این کار از دو روش زیر میتوانید استفاده کنید:

اگر قبل از هرکاری از خودتان بپرسید آیا مشتری واقعا به محصول شما نیاز دارد؟یا او محصول شما را میخواهد و نیازش را برطرف میکند یا خیر؟ شما را بهتر هدایت میکند

همچنین بهتر است پیشنهادهایی را از قبل آماده کنید وبدانید چطور به مشتری توضیح دهید تا نیازش برطرف شود واین بسیار مهم است زیرا قبل از اینکه برای مشتری سوال پیش بیاید که چرا باید محصول شما را بخرد شما زودتر به ان پاسخ میدهد

جمع‌بندی:
فروش یعنی ایجاد روابط و رفع نیاز های مشتری

شاید در فروش زیاد جواب رد بشنوید، اما همیشه یادتان باشد،به طور حدودی هر مشتری برای خرید حداقل ۶ بار جواب رد به فروشنده میدهد، پس اگر برای اولین بار موفق ه فروختن شدید بدانید فروشنده های دیگری هم این کار را کرده اند و اگربا جواب رد رو به رو شدید  بدانید که این در روند فروش طبیعی است پس نا امید نشوید.

جهت دریافت مشاوره کسب و کار با ما تماس بگیرید ۰۳۱۳۱۳۲۰۶۵۴